
Product Description
| Collection: | Ionut |
|---|---|
| Colors: | Tan, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 4" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
8 total variants — 8 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$69.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $69.00 | $69.00 | $69.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$69.00
Avg
$69.00
High
$69.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$69.00Average Price (90d)
$69.00Price Range
$69.00 - $69.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
1 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Ionut Colors: Tan, Beige Construction: Hand Woven Material: 100% Jute Pile: Medium Pile Pile Height: 0.5" Styles: Transitional,Traditional Made In: India Thickness: 0.5" Fringe Length: 4"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDeffca5a4...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $69.00 | Out of Stock | 5/6/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$69.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (8)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $69.00 $79.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5' x 7'6" Rectangle | $239.00 $429.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6' x 9' Rectangle | $359.00 $589.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'6" x 8' Runner | $129.00 $209.00 | In Stock | 1 store | Buy |
8' x 10' Rectangle | $439.00 $799.00 | In Stock | 1 store | Buy |
9' x 12' Rectangle | $599.00 $1,059.00 | In Stock | 1 store | Buy |
10' x 14' Rectangle | $739.00 $999.00 | In Stock | 1 store | Buy |
12' x 15' Rectangle | $1,049.00 $1,559.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 8 of 8 variants
Similar Products
Swipe to see more →





