
Product Description
| Collection: | Mariemont |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Gray, Light Gray, Rust, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 1.18" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
8 total variants — 2 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$39.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $39.00 | $39.00 | $39.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$39.00
Avg
$39.00
High
$39.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$39.00Average Price (90d)
$39.00Price Range
$39.00 - $39.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
1 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Mariemont Colors: Charcoal, Gray, Light Gray, Rust, Navy, Medium Gray Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Medium Pile Pile Height: 0.35" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.55" Fringe Length: 1.18"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDa4e32aa4...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $39.00 | Out of Stock | 5/6/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$39.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (8)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $39.00 $49.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'3" x 3'9" Rectangle | $39.00 $59.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 5' x 7'9" Rectangle | $109.00 $199.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" Round | $119.00 $169.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10' Rectangle | $189.00 $349.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'6" x 8' Runner | $59.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
8'10" x 13' Rectangle | $189.00 $309.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'6" x 10' Runner | $79.00 $119.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 8 of 8 variants
Similar Products
Swipe to see more →





