
Product Description
| Collection: | Elloree |
|---|---|
| Colors: | Denim, Olive, Charcoal, Rust, Light Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Product Details
Price History
Current Price
$59.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $59.00 | $59.00 | $59.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$59.00
Avg
$59.00
High
$59.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$59.00Average Price (90d)
$59.00Price Range
$59.00 - $59.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Elloree Colors: Denim, Olive, Charcoal, Rust, Light Gray, Beige Construction: Machine Woven Material: 90% Polyester, 10% Polypropylene Pile: Medium Pile Pile Height: 0.35" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.54" Fringe Length: 0.6"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDb9948fa0...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $59.00 | Out of Stock | 5/17/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$59.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (13)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $59.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'7" x 3'11" Rectangle | $69.00 $109.00 | Out of Stock | 1 store | — |
5' x 7'5" Rectangle | $179.00 $299.00 | Out of Stock | 1 store | — |
5'3" Round | $149.00 $259.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" Round | $189.00 $339.00 | Out of Stock | 1 store | — |
6'7" x 9'6" Rectangle | $239.00 $419.00 | Out of Stock | 1 store | — |
2'7" x 7'3" Runner | $89.00 $149.00 | Out of Stock | 1 store | — |
7'10" Round | $239.00 $429.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 7'10" x 10'2" Rectangle | $279.00 $509.00 | Out of Stock | 1 store | — |
9' x 12'2" Rectangle | $399.00 $689.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 10' Runner | $109.00 $189.00 | Out of Stock | 1 store | — |
10' x 14' Rectangle | $499.00 $899.00 | In Stock | 1 store | Buy |
12' x 15' Rectangle | $739.00 $1,469.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 13 of 13 variants
Similar Products
Swipe to see more →





