
Product Description
| Collection: | Tale |
|---|---|
| Colors: | Beige, Charcoal, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 4" |
Product Details
Price History
Current Price
$49.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $49.00 | $49.00 | $49.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$49.00
Avg
$49.00
High
$49.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$49.00Average Price (90d)
$49.00Price Range
$49.00 - $49.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Tale Colors: Beige, Charcoal, Medium Gray, Medium Brown Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Low Pile Pile Height: 0.16" Styles: Contemporary Made In: Turkey Thickness: 0.4" Fringe Length: 4"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDaa86323d...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $49.00 | Out of Stock | 5/8/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$49.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (6)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2'2" x 3'9" Rectangle | $49.00 $79.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" x 7' Rectangle | $109.00 $189.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'7" x 9' Rectangle | $129.00 $239.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'7" x 7'3" Runner | $59.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10' Rectangle | $159.00 $269.00 | Out of Stock | 1 store | — |
9'2" x 12' Rectangle | $199.00 $359.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 6 of 6 variants
Similar Products
Swipe to see more →





