
Product Description
| Collection: | Thian |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.74" |
| Styles: | Moroccan |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.86" |
| Fringe Length: | 1.6" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
3 total variants — 3 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$119.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 19, 2026 | $119.00 | $119.00 | $119.00 | 1 |
May 19, 2026
1 vendors
Low
$119.00
Avg
$119.00
High
$119.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$119.00Average Price (90d)
$119.00Price Range
$119.00 - $119.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
1 StoresLast Updated
May 19, 2026Description
Collection: Thian Colors: Beige, Black Construction: Machine Woven Material: 100% Polypropylene Pile: High Pile Pile Height: 0.74" Styles: Moroccan Backing: Jute Made In: Turkey Thickness: 0.86" Fringe Length: 1.6"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDd58dda2f...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $119.00 | Out of Stock | 5/19/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$119.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (3)
Similar Products
Swipe to see more →





