
Product Description
| Collection: | Tamia |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Cream, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.51" |
Product Details
Price History
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 9, 2026 | $59.00 | $59.00 | $59.00 | 1 |
May 9, 2026
1 vendors
Low
$59.00
Avg
$59.00
High
$59.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$59.00Average Price (90d)
$59.00Price Range
$59.00 - $59.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)7d Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 9, 2026Description
Collection: Tamia Colors: Tan, Ivory, Cream, Blue Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Medium Pile Pile Height: 0.2" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.3" Fringe Length: 0.51"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID87825611...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
PROOZY Best Price | $59.00 | Out of Stock | 5/9/2026 | View Product → |
PROOZY
Best Price$59.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (9)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 1'11" x 2'11" Rectangle | $59.00 $79.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'4" x 3'9" Rectangle | $59.00 $99.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5' x 6'11" Rectangle | $179.00 $279.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'7" x 9'6" Rectangle | $239.00 $399.00 | Out of Stock | 1 store | — |
6'11" Round | $199.00 $219.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 2'7" x 7'10" Runner | $99.00 $139.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10' Rectangle | $279.00 $459.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 9'4" x 13'1" Rectangle | $439.00 $699.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 2'7" x 10' Runner | $109.00 $159.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 9 of 9 variants
Similar Products
Swipe to see more →





