
Product Description
| Collection: | Sherwood |
|---|---|
| Colors: | Ice Blue, Teal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Product Details
Price History
Current Price
$139.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 21, 2026 | $139.00 | $139.00 | $139.00 | 1 |
May 21, 2026
1 vendors
Low
$139.00
Avg
$139.00
High
$139.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$139.00Average Price (90d)
$139.00Price Range
$139.00 - $139.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 21, 2026Description
Collection: Sherwood Colors: Ice Blue, Teal Construction: Hand Knotted Material: 100% Wool Pile: Low Pile Pile Height: 0.15" Styles: Traditional Made In: India Thickness: 0.25" Fringe Length: 0.5"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID3d3cfd7c...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $139.00 | Out of Stock | 5/19/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$139.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (5)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 3' Rectangle | $139.00 $169.00 | Out of Stock | 1 store | — |
3'6" x 5'6" Rectangle | $199.00 $239.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5'6" x 8'6" Rectangle | $439.00 $559.00 | In Stock | 1 store | Buy |
8' x 11' Rectangle | $799.00 $949.00 | In Stock | 1 store | Buy |
9' x 13' Rectangle | $999.00 $1,249.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 5 of 5 variants
Similar Products
Swipe to see more →





