
Product Description
| Collection: | Rosales |
|---|---|
| Colors: | Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile / Low Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.67" |
| Fringe Length: | 2" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
6 total variants — 5 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$219.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 15, 2026 | $219.00 | $219.00 | $219.00 | 1 |
May 15, 2026
1 vendors
Low
$219.00
Avg
$219.00
High
$219.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$219.00Average Price (90d)
$219.00Price Range
$219.00 - $219.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
1 StoresLast Updated
May 15, 2026Description
Collection: Rosales Colors: Cream Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: High Pile / Low Pile Pile Height: 0.62" Styles: Transitional,Bohemian Made In: Turkey Thickness: 0.67" Fringe Length: 2"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDde1049c5...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Stein Mart Best Price | $219.00 | Out of Stock | 4/21/2026 | View Product → |
Stein Mart
Best Price$219.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (6)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
5'3" x 7' Rectangle | $219.00 $249.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" x 9' Rectangle | $259.00 $349.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 7'3" Runner | $99.00 $109.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" x 10' Rectangle | $379.00 $489.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 8'10" x 12' Rectangle | $659.00 $1,049.00 | In Stock | 1 store | Buy |
9'2" x 12' Rectangle | $499.00 $679.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 6 of 6 variants
Similar Products
Swipe to see more →





