
Product Description
| Collection: | Pittston |
|---|---|
| Colors: | Beige, Charcoal, Dusty Coral, Dusty Pink, Medium Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.06" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Details
Price History
Current Price
$139.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 23, 2026 | $139.00 | $139.00 | $139.00 | 1 |
May 23, 2026
1 vendors
Low
$139.00
Avg
$139.00
High
$139.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$139.00Average Price (90d)
$139.00Price Range
$139.00 - $139.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 23, 2026Description
Collection: Pittston Colors: Beige, Charcoal, Dusty Coral, Dusty Pink, Medium Brown Construction: Hand Knotted Material: 100% Viscose Pile: Low Pile Pile Height: 0.06" Styles: Traditional Made In: India Thickness: 0.2" Fringe Length: 1"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID665360cc...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $139.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$139.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (9)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
10' x 14' Rectangle | $1,349.00 $1,599.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2' x 3' Rectangle | $139.00 $169.00 | Out of Stock | 1 store | — |
6' x 9' Rectangle | $519.00 $639.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 2'6" x 8' Runner | $239.00 $299.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 8' Round | $1,049.00 $1,299.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 8' x 11' Rectangle | $1,049.00 $1,249.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9' x 13' Rectangle | $1,899.00 $2,399.00 | Out of Stock | 1 store | — |
10' Round | $1,049.00 $1,349.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 3' x 12' Runner | $339.00 $419.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 9 of 9 variants
Similar Products
Swipe to see more →





