
Product Description
| About: | A fun and colorful addition to any child's room or nursery! This beautiful rug is made with a soft, fluffy material that is oh-so-cozy for little ones to play on. The raised diamond patterns are inspired by Aztec designs, and the vibrant colors of pink, blue, and orange are sure to brighten up any space. |
|---|---|
| Collection: | Paoay |
| Colors: | Aqua, Blue, Burnt Orange, Purple, Light Gray, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.37" |
| Fringe Length: | 3.9" |
Product Details
Price History
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 25, 2026 | $49.00 | $49.00 | $49.00 | 1 |
Price Statistics
Description
About: A fun and colorful addition to any child's room or nursery! This beautiful rug is made with a soft, fluffy material that is oh-so-cozy for little ones to play on. The raised diamond patterns are inspired by Aztec designs, and the vibrant colors of pink, blue, and orange are sure to brighten up any space. Collection: Paoay Colors: Aqua, Blue, Burnt Orange, Purple, Light Gray, White Construction: Machine Woven Material: 100% Polypropylene Pile: Plush Pile Pile Height: 1.18" Styles: Transitional,Bohemian Made In: Turkey Thickness: 1.37" Fringe Length: 3.9"
Additional Info
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $49.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Available Sizes & Variants (6)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 2'11" Rectangle | $49.00 $59.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" x 7' Rectangle | $119.00 $199.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'7" x 9' Rectangle | $139.00 $239.00 | Out of Stock | 1 store | — |
2'7" x 7'3" Runner | $59.00 $69.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10'2" Rectangle | $219.00 $399.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9'2" x 12' Rectangle | $459.00 $709.00 | Out of Stock | 1 store | — |





