
Product Description
| Collection: | Nyeri |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Gray, Light Blue, Light Gray, Rust, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.8" |
Product Details
Price History
Current Price
$49.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $49.00 | $49.00 | $49.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$49.00
Avg
$49.00
High
$49.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$49.00Average Price (90d)
$49.00Price Range
$49.00 - $49.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Nyeri Colors: Burnt Orange, Gray, Light Blue, Light Gray, Rust, Navy Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Medium Pile Pile Height: 0.28" Styles: Contemporary Made In: Turkey Thickness: 0.31" Fringe Length: 0.8"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDccaf40db...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $49.00 | Out of Stock | 5/17/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$49.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (7)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 2'11" Rectangle | $49.00 $79.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'7" x 4'11" Rectangle | $59.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 3'11" x 6' Rectangle | $69.00 $119.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5' x 8' Rectangle | $139.00 $229.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10'2" Rectangle | $239.00 $449.00 | Out of Stock | 1 store | — |
8'10" x 13' Rectangle | $259.00 $469.00 | Out of Stock | 1 store | — |
2'7" x 9' Runner | $69.00 $109.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 7 of 7 variants
Similar Products
Swipe to see more →





