
Product Description
| Collection: | Noga |
|---|---|
| Colors: | Olive, Dark Brown, Medium Gray, Navy, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Fringe Length: | 0.1" |
Product Details
Price History
Current Price
$39.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $39.00 | $39.00 | $39.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$39.00
Avg
$39.00
High
$39.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$39.00Average Price (90d)
$39.00Price Range
$39.00 - $39.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Noga Colors: Olive, Dark Brown, Medium Gray, Navy, Off - White Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Medium Pile Pile Height: 0.22" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.33" Fringe Length: 0.1"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDb0804c74...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $39.00 | Out of Stock | 5/8/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$39.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (10)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 2'11" Rectangle | $39.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 3'11" x 5'11" Rectangle | $69.00 $119.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" Round | $109.00 $189.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" x 7'9" Rectangle | $159.00 $279.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'11" x 7'3" Runner | $79.00 $139.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'11" x 7'10" Runner | $89.00 $149.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" Round | $149.00 $259.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10' Rectangle | $219.00 $419.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 8'10" x 12'6" Rectangle | $219.00 $389.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'11" x 10' Runner | $69.00 $129.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 10 of 10 variants
Similar Products
Swipe to see more →





