
Product Description
| Collection: | Niles |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Gray, Ice Blue, Navy, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Product Details
Price History
Current Price
$99.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $99.00 | $99.00 | $99.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$99.00
Avg
$99.00
High
$99.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$99.00Average Price (90d)
$99.00Price Range
$99.00 - $99.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Niles Colors: Dark Brown, Gray, Ice Blue, Navy, Peach Construction: Hand Knotted Material: 100% Viscose Pile: Low Pile Pile Height: 0.2" Styles: Traditional Made In: India Thickness: 0.31" Fringe Length: 1.5"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDde219c96...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $99.00 | Out of Stock | 5/8/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$99.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (4)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $99.00 $119.00 | Out of Stock | 1 store | — |
6' x 9' Rectangle | $539.00 $679.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 8' x 11' Rectangle | $1,049.00 $1,299.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9' x 13' Rectangle | $1,249.00 $1,499.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 4 of 4 variants
Similar Products
Swipe to see more →





