
Product Description
Same great features as the Mini Dual DX with a built-in gauge for perfect inflation every time.
| Head | SmartHead |
|---|---|
| Barrel | Aluminum |
| Gauge | In-Line Gauge |
| Thumb Lock | Aluminum |
| Handle | Plastic/Kraton |
| Capacity | 120 psi/ 8 bar |
| Added Features | Dual Action Pumping Mounting Bracket |
| Size (L x W x H) | 23.1 x 4.7 x 3.2 cm 9.1 x 1.9 x 1.3 |
| Weight | 170 g / 5.98 oz |
| Art.no. | TMD-2G |
Availability & Sizing
1 total variants — 1 in stock
Product Details
Price History
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 8, 2026 | $42.95 | $42.95 | $42.95 | 1 |
May 8, 2026
1 vendors
Low
$42.95
Avg
$42.95
High
$42.95
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$42.95Average Price (90d)
$42.95Price Range
$42.95 - $42.95All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)7d Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
1 StoresLast Updated
May 8, 2026Description
Same great features as the Mini Dual DX with a built-in gauge for perfect inflation every time. Head SmartHead Barrel Aluminum Gauge In-Line Gauge Thumb Lock Aluminum Handle Plastic/Kraton Capacity 120 psi/ 8 bar Added Features Dual Action PumpingMounting Bracket Size (L x W x H) 23.1 x 4.7 x 3.2 cm9.1 x 1.9 x 1.3 Weight 170 g / 5.98 oz Art.no. TMD-2G
Additional Info
CategoryCaat04
CurrencyUSD
Product IDe5e5945b...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Sports Basement Best Price | $42.95 | Out of Stock | 5/8/2026 | View Product → |
Sports Basement
Best Price$42.95
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (1)
Size:
Color:
| Variant | Size | Color | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|---|---|
One / One Size | One Size | One | $42.95 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 1 of 1 variants
Similar Products
Swipe to see more →





