
Product Description
| Collection: | Mace |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Chenille-Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 0.8" |
Product Details
Price History
Current Price
$99.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 19, 2026 | $99.00 | $99.00 | $99.00 | 1 |
May 19, 2026
1 vendors
Low
$99.00
Avg
$99.00
High
$99.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$99.00Average Price (90d)
$99.00Price Range
$99.00 - $99.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 19, 2026Description
Collection: Mace Colors: Charcoal, Cream, Blue Construction: Machine Woven Material: 100% Chenille-Polyester Pile: Low Pile Pile Height: 0.12" Styles: Contemporary Made In: Turkey Thickness: 0.24" Fringe Length: 0.8"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID59f29403...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $99.00 | Out of Stock | 5/19/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$99.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (6)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
9'10" x 13' Rectangle | $279.00 $529.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 3'9" x 5'11" Rectangle | $99.00 $149.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 4'11" x 7' Rectangle | $159.00 $279.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'3" x 9' Rectangle | $149.00 $259.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'6" x 7'3" Runner | $59.00 $99.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'7" x 10' Rectangle | $169.00 $289.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 6 of 6 variants
Similar Products
Swipe to see more →





