
Product Description
| Collection: | Lochwinnoch |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Dark Brown, Beige, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.25" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.5" |
| Fringe Length: | 3" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
5 total variants — 2 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$59.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 25, 2026 | $59.00 | $59.00 | $59.00 | 1 |
May 25, 2026
1 vendors
Low
$59.00
Avg
$59.00
High
$59.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$59.00Average Price (90d)
$59.00Price Range
$59.00 - $59.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
1 StoresLast Updated
May 25, 2026Description
Collection: Lochwinnoch Colors: Taupe, Dark Brown, Beige, Gray Construction: Hand Woven Material: 100% NZ Wool Pile: Plush Pile Pile Height: 1.25" Styles: Transitional,Bohemian Made In: India Thickness: 1.5" Fringe Length: 3"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID48503105...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $59.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$59.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (5)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $59.00 $89.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 3'6" x 5'6" Rectangle | $109.00 $179.00 | Out of Stock | 1 store | — |
5' x 7'6" Rectangle | $179.00 $309.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 8' x 10' Rectangle | $499.00 $909.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9' x 12' Rectangle | $379.00 $679.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 5 of 5 variants
Similar Products
Swipe to see more →





