
Product Description
| Collection: | Laughlin |
|---|---|
| Colors: | Gray, Taupe, Beige, Medium Gray, Teal, Olive, Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
13 total variants — 13 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$69.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 15, 2026 | $69.00 | $69.00 | $69.00 | 1 |
May 15, 2026
1 vendors
Low
$69.00
Avg
$69.00
High
$69.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$69.00Average Price (90d)
$69.00Price Range
$69.00 - $69.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
1 StoresLast Updated
May 15, 2026Description
Collection: Laughlin Colors: Gray, Taupe, Beige, Medium Gray, Teal, Olive, Sage Construction: Machine Woven Material: 50% Polyester, 50% Polypropylene Pile: Medium Pile Pile Height: 0.35" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.43" Fringe Length: 0.6"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID1866c662...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Stein Mart Best Price | $69.00 | Out of Stock | 4/21/2026 | View Product → |
Stein Mart
Best Price$69.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (13)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $69.00 $149.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 3'11" Rectangle | $89.00 $109.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5' x 7'5" Rectangle | $219.00 $509.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5'3" Round | $189.00 $279.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" Round | $219.00 $569.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" x 9'6" Rectangle | $319.00 $729.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 7'3" Runner | $109.00 $249.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" Round | $259.00 $409.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" x 10'3" Rectangle | $399.00 $829.00 | In Stock | 1 store | Buy |
9' x 12'2" Rectangle | $519.00 $729.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 10' Runner | $149.00 $339.00 | In Stock | 1 store | Buy |
10' x 14' Rectangle | $599.00 $899.00 | In Stock | 1 store | Buy |
12' x 15' Rectangle | $849.00 $1,419.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 13 of 13 variants
Similar Products
Swipe to see more →





