
Product Description
| Collection: | Fuji |
|---|---|
| Colors: | White, Medium Gray, Light Brown, Dark Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 3" |
Product Details
Price History
Current Price
$49.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 23, 2026 | $49.00 | $49.00 | $49.00 | 1 |
May 23, 2026
1 vendors
Low
$49.00
Avg
$49.00
High
$49.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$49.00Average Price (90d)
$49.00Price Range
$49.00 - $49.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 23, 2026Description
Collection: Fuji Colors: White, Medium Gray, Light Brown, Dark Brown Construction: Hand Woven Material: 100% Recycled PET Yarn Pile: Medium Pile Pile Height: 0.25" Styles: Transitional,Bohemian Made In: India Thickness: 0.5" Fringe Length: 3"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDbe242ce7...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $49.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$49.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (5)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 27" x 45" Rectangle | $49.00 $69.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5' x 7'6" Rectangle | $129.00 $179.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6' x 9' Rectangle | $159.00 $259.00 | Out of Stock | 1 store | — |
8' x 10' Rectangle | $239.00 $339.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9' x 12' Rectangle | $499.00 $999.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 5 of 5 variants
Similar Products
Swipe to see more →





