
Product Description
| Collection: | Joliette |
|---|---|
| Colors: | Cream, Black, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 2" |
Product Details
Price History
Current Price
$59.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 19, 2026 | $59.00 | $59.00 | $59.00 | 1 |
May 19, 2026
1 vendors
Low
$59.00
Avg
$59.00
High
$59.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$59.00Average Price (90d)
$59.00Price Range
$59.00 - $59.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 19, 2026Description
Collection: Joliette Colors: Cream, Black, Gray Construction: Hand Woven Material: 60% Wool, 40% Polyester Pile: Low Pile Pile Height: 0.2" Styles: Transitional,Bohemian Made In: India Thickness: 0.2" Fringe Length: 2"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID612fd9e5...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $59.00 | Out of Stock | 5/19/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$59.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (5)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 3' Rectangle | $59.00 $99.00 | Out of Stock | 1 store | — |
4' x 6' Rectangle | $119.00 $199.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5' x 7'6" Rectangle | $219.00 $399.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'6" x 8' Runner | $119.00 $209.00 | Out of Stock | 1 store | — |
8' x 10' Rectangle | $259.00 $469.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 5 of 5 variants
Similar Products
Swipe to see more →





