
Product Description
| Collection: | Beil |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Moroccan |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.2" |
| Fringe Length: | 3.15" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
5 total variants — 5 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$119.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 21, 2026 | $119.00 | $119.00 | $119.00 | 1 |
May 21, 2026
1 vendors
Low
$119.00
Avg
$119.00
High
$119.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$119.00Average Price (90d)
$119.00Price Range
$119.00 - $119.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
1 StoresLast Updated
May 21, 2026Description
Collection: Beil Colors: Ivory, Light Gray, Medium Gray Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: High Pile Pile Height: 0.55" Styles: Moroccan Backing: Polyester Made In: Turkey Thickness: 1.2" Fringe Length: 3.15"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDe6e5c3d1...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $119.00 | Out of Stock | 5/19/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$119.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (5)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
5'3" x 7'3" Rectangle | $119.00 $219.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" x 9' Rectangle | $149.00 $259.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 7'3" Runner | $59.00 $99.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" x 10' Rectangle | $169.00 $299.00 | In Stock | 1 store | Buy |
8'10" x 12" Rectangle | $399.00 $779.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 5 of 5 variants
Similar Products
Swipe to see more →





