
Product Description
| Collection: | Ewhurst |
|---|---|
| Colors: | Olive, Beige, Medium Green, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.75" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Details
Price History
Current Price
$199.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $199.00 | $199.00 | $199.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$199.00
Avg
$199.00
High
$199.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$199.00Average Price (90d)
$199.00Price Range
$199.00 - $199.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Ewhurst Colors: Olive, Beige, Medium Green, Rust Construction: Hand Knotted Material: 100% Wool Pile: Medium Pile Pile Height: 0.5" Styles: Traditional Made In: India Thickness: 0.75" Fringe Length: 1"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDb0152526...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $199.00 | Out of Stock | 5/8/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$199.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (5)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 3' Rectangle | $199.00 $239.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6' x 9' Rectangle | $1,349.00 $1,599.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 8' x 10' Rectangle | $1,899.00 $2,299.00 | Out of Stock | 1 store | — |
9' x 12' Rectangle | $1,399.00 $1,599.00 | In Stock | 1 store | Buy |
10' x 14' Rectangle | $1,699.00 $2,099.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 5 of 5 variants
Similar Products
Swipe to see more →





