
Product Description
| Collection: | Erela |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Blue, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.22" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Product Details
Price History
Current Price
$49.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $49.00 | $49.00 | $49.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$49.00
Avg
$49.00
High
$49.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$49.00Average Price (90d)
$49.00Price Range
$49.00 - $49.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Erela Colors: Charcoal, Black, Blue, Beige Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Low Pile Pile Height: 0.16" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.22" Fringe Length: 0.6"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDb012ef0a...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $49.00 | Out of Stock | 5/6/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$49.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (11)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 1'11" x 2'11" Rectangle | $49.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 3'11" x 5'10" Rectangle | $89.00 $159.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" x 7'9" Rectangle | $129.00 $219.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'6" x 9'4" Rectangle | $199.00 $369.00 | Out of Stock | 1 store | — |
6'7" Round | $129.00 $219.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" Round | $149.00 $269.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 7'10" x 10' Rectangle | $239.00 $449.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'10" x 8' Runner | $69.00 $119.00 | Out of Stock | 1 store | — |
8'10" x 12'7" Rectangle | $219.00 $409.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'10" x 11'11" Runner | $79.00 $139.00 | In Stock | 1 store | Buy |
11'11" x 15'7" Rectangle | $499.00 $1,019.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 11 of 11 variants
Similar Products
Swipe to see more →





