
Product Description
| Collection: | Coudersport |
|---|---|
| Colors: | Tan, Cream, Dusty Coral, Olive, Sky Blue, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Wool, 20% Silk |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
4 total variants — 2 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$199.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 23, 2026 | $199.00 | $199.00 | $199.00 | 1 |
May 23, 2026
1 vendors
Low
$199.00
Avg
$199.00
High
$199.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$199.00Average Price (90d)
$199.00Price Range
$199.00 - $199.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
1 StoresLast Updated
May 23, 2026Description
Collection: Coudersport Colors: Tan, Cream, Dusty Coral, Olive, Sky Blue, Rust Construction: Hand Knotted Material: 80% Wool, 20% Silk Pile: Low Pile Pile Height: 0.2" Styles: Contemporary Made In: India Thickness: 0.24" Fringe Length: 1"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID2cc3d490...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $199.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$199.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (4)
Similar Products
Swipe to see more →





