
Product Description
| Collection: | Chorlton |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Black, Gray, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Viscose, 50% Acrylic |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 2" |
Product Details
Price History
Current Price
$69.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 25, 2026 | $69.00 | $69.00 | $69.00 | 1 |
May 25, 2026
1 vendors
Low
$69.00
Avg
$69.00
High
$69.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$69.00Average Price (90d)
$69.00Price Range
$69.00 - $69.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 25, 2026Description
Collection: Chorlton Colors: Light Gray, Black, Gray, Light Slate, Beige Construction: Machine Woven Material: 50% Viscose, 50% Acrylic Pile: Medium Pile Pile Height: 0.28" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.31" Fringe Length: 2"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID3dc809cd...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $69.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$69.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (10)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 3' Rectangle | $69.00 $109.00 | Out of Stock | 1 store | — |
3' x 5' Rectangle | $109.00 $179.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" x 7'7" Rectangle | $239.00 $429.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'7" x 9'6" Rectangle | $419.00 $739.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'9" x 11'2" Rectangle | $499.00 $879.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 3' x 8' Runner | $179.00 $309.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 3' x 9'10" Runner | $299.00 $539.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9'10" x 13'1" Rectangle | $1,099.00 $2,229.00 | Out of Stock | 1 store | — |
10' x 14' Rectangle | $739.00 $1,339.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 11'9" x 15' Rectangle | $999.00 $1,979.00 | Out of Stock | 1 store | — |
Showing 10 of 10 variants
Similar Products
Swipe to see more →





