
Product Description
| Collection: | Cane |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Tan, Beige, Medium Gray, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.78" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
7 total variants — 7 in stock
Price History
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 9, 2026 | $69.00 | $69.00 | $69.00 | 1 |
May 9, 2026
1 vendors
Low
$69.00
Avg
$69.00
High
$69.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$69.00Average Price (90d)
$69.00Price Range
$69.00 - $69.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)7d Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
1 StoresLast Updated
May 9, 2026Description
Collection: Cane Colors: Ivory, Charcoal, Tan, Beige, Medium Gray, Teal Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Medium Pile Pile Height: 0.31" Styles: Contemporary Made In: Turkey Thickness: 0.35" Fringe Length: 0.78"
Additional Info
CategoryRings
CurrencyUSD
Product ID367877f4...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
PROOZY Best Price | $69.00 | Out of Stock | 5/9/2026 | View Product → |
PROOZY
Best Price$69.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (7)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 2'11" Rectangle | $69.00 $79.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 4'11" Rectangle | $99.00 $109.00 | In Stock | 1 store | Buy |
3'11" x 5'10" Rectangle | $129.00 $149.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5' x 7'9" Rectangle | $219.00 $279.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" x 9'8" Rectangle | $339.00 $419.00 | In Stock | 1 store | Buy |
8'10" x 13' Rectangle | $499.00 $579.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 9' Runner | $119.00 $139.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 7 of 7 variants
Similar Products
Swipe to see more →





