
Product Description
| Collection: | Cady |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Product Details
Price History
Current Price
$49.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $49.00 | $49.00 | $49.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$49.00
Avg
$49.00
High
$49.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$49.00Average Price (90d)
$49.00Price Range
$49.00 - $49.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/AAvailable At
0 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Cady Colors: Light Gray, Medium Gray, Dark Brown, Medium Brown Construction: Machine Woven Material: 50% Polyester, 50% Polypropylene Pile: Medium Pile Pile Height: 0.35" Styles: Contemporary Made In: Turkey Thickness: 0.39" Fringe Length: 0.43"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product ID939bbb32...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $49.00 | Out of Stock | 5/17/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$49.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (13)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 2'11" Rectangle | $49.00 $89.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'7" x 3'11" Rectangle | $69.00 $129.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5' x 7'5" Rectangle | $169.00 $289.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 5'3" Round | $139.00 $259.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'7" Round | $179.00 $309.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 6'7" x 9'6" Rectangle | $149.00 $259.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'7" x 7'3" Runner | $89.00 $139.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" Round | $219.00 $379.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 7'10" x 10'2" Rectangle | $259.00 $479.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 9' x 12'2" Rectangle | $399.00 $709.00 | Out of Stock | 1 store | — |
* 2'7" x 10' Runner | $109.00 $179.00 | Out of Stock | 1 store | — |
10' x 14' Rectangle | $299.00 $569.00 | Out of Stock | 1 store | — |
12' x 15' Rectangle | $519.00 $989.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 13 of 13 variants
Similar Products
Swipe to see more →





