
Product Description
| Collection: | Arena |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Taupe, Charcoal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
Availability & Sizing
Stock Status
In Stock at 1 store
8 total variants — 5 in stock
Product Details
Price History
Current Price
$159.00
Average Price
High
Low
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 17, 2026 | $159.00 | $159.00 | $159.00 | 1 |
May 17, 2026
1 vendors
Low
$159.00
Avg
$159.00
High
$159.00
Showing 1 of 1 days
Price Statistics
Current Price
$159.00Average Price (90d)
$159.00Price Range
$159.00 - $159.00All-Time HighATH
N/AAll-Time LowATL
N/A24h Change
↑ 0.00%(N/A)Available At
1 StoresLast Updated
May 17, 2026Description
Collection: Arena Colors: Light Gray, Taupe, Charcoal Construction: Hand Knotted Material: 100% NZ Wool Pile: Low Pile Pile Height: 0.2" Styles: Traditional Made In: India Thickness: 0.4" Fringe Length: 1"
Additional Info
CategoryRugs
CurrencyUSD
Product IDeb8ec2ef...
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $159.00 | Out of Stock | 5/6/2026 | View Product → |
Tuesday Morning
Best Price$159.00
✗ Out of Stock
View Product →Showing 1 of 1 vendors
Available Sizes & Variants (8)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
* 2' x 3' Rectangle | $159.00 $279.00 | In Stock | 1 store | Buy |
3'6" x 5'6" Rectangle | $219.00 $409.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 5'6" x 8'6" Rectangle | $899.00 $1,779.00 | Out of Stock | 1 store | — |
8' Round | $739.00 $1,299.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 8' x 11' Rectangle | $1,049.00 $2,069.00 | Out of Stock | 1 store | — |
9' x 13' Rectangle | $1,149.00 $2,199.00 | In Stock | 1 store | Buy |
* 2'6" x 10' Runner | $539.00 $949.00 | Out of Stock | 1 store | — |
10' x 14' Rectangle | $1,349.00 $2,729.00 | In Stock | 1 store | Buy |
Showing 8 of 8 variants
Similar Products
Swipe to see more →





