
Product Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Burnt Orange, Sunflower with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ange |
| Colors: | Sage, Tan, Mustard, Rust, Olive, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Availability & Sizing
Product Details
Price History
Historical Data
Last 1 days of price history
| Date | Low Price | High Price | Average Price | Vendors |
|---|---|---|---|---|
| May 25, 2026 | $79.00 | $79.00 | $79.00 | 1 |
Price Statistics
Description
About: Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Burnt Orange, Sunflower with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. Collection: Ange Colors: Sage, Tan, Mustard, Rust, Olive, Light Sage Construction: Machine Woven Material: 100% Polyester Pile: Medium Pile Pile Height: 0.31" Styles: Traditional Made In: Turkey Thickness: 0.35" Fringe Length: 0.4" Price Range: $$$$$ (Affordable)
Additional Info
Vendor Comparison (1 stores)
Some buy links are affiliate links. StoreStream may earn a commission on purchases at no extra cost to you. Affiliate relationships do not affect product ranking or pricing accuracy. See our editorial policy.
| Vendor | Price | Stock | Last Updated | Action |
|---|---|---|---|---|
Tuesday Morning Best Price | $79.00 | Out of Stock | 5/23/2026 | View Product → |
Available Sizes & Variants (13)
| Variant | Price | Status | Stores | Buy |
|---|---|---|---|---|
2' x 3' Rectangle | $79.00 $89.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 4' Rectangle | $99.00 $109.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5' x 7'5" Rectangle | $239.00 $339.00 | In Stock | 1 store | Buy |
5'3" Round | $179.00 $289.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" Round | $219.00 $369.00 | In Stock | 1 store | Buy |
6'7" x 9'6" Rectangle | $359.00 $459.00 | Out of Stock | 1 store | — |
2'7" x 7'3" Runner | $119.00 $159.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" Round | $279.00 $459.00 | In Stock | 1 store | Buy |
7'10" x 10'3" Rectangle | $439.00 $579.00 | In Stock | 1 store | Buy |
9' x 12'2" Rectangle | $599.00 $859.00 | In Stock | 1 store | Buy |
2'7" x 10' Runner | $149.00 $209.00 | In Stock | 1 store | Buy |
10' x 14' Rectangle | $679.00 $1,049.00 | In Stock | 1 store | Buy |
12' x 15' Rectangle | $949.00 $1,579.00 | In Stock | 1 store | Buy |





